Portatif Merdivenleri Kullanmak İçin OSHA Standartları

0
Share

Portatif Merdivenleri Kullanmak İçin OSHA Standartları

Portatif Merdivenleri Kullanmak İçin OSHA Gereksinimleri

Portatif Merdivenler

Taşınabilir merdivenler, bir çalışma alanına erişmenize veya çalışırken destek sağlamanıza yardımcı olur. Portatif merdivenler çalışma alanına ulaşmayı kolaylaştırır, ancak doğru kullanılmadığında düşme olasılığını artırabilir. Portatif merdivenler çok yönlü, ekonomik ve kullanımı kolaydır. Portatif merdiven Bazen çalışanlar iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uymadan kullanabilirler.

Taşınabilir merdivenlerden düşmeler, mesleki ölüm ve yaralanmaların önde gelen nedenlerinden biridir. Portatif merdiven Taşınabilir merdivenleri kullanmak için uyulması gereken standartlar bulunmaktadır.  Portatif merdiven uyulması gereken bazı OSHA standartları şunlardır:

  • Tüm portatif merdivenler için yan korkuluklar arasındaki minimum net mesafe 11,5 inç (29 santimetre) olmalıdır.
  • Portatif metal merdivenlerin basamakları ve basamakları oluklu, tırtıklı, çukurlu, kaymaya dayanıklı malzeme ile kaplanmış veya kaymayı en aza indirecek şekilde işlem görmüş olmalıdır.
  • Kendinden destekli olmayan ve kendi kendini destekleyen portatif merdivenler, amaçlanan maksimum yükün en az dört katını desteklemelidir; ekstra ağır hizmet tipi 1A metal veya plastik merdivenler, amaçlanan maksimum yükün 3,3 katına dayanmalıdır.
  • Yan korkuluklar, üst iniş yüzeyinin en az 3 fit (0,9 metre) üzerinde uzanmalıdır. Bunun mümkün olmadığı durumlarda merdiven sabitlenmeli ve tutunma rayı gibi bir kavrama cihazı sağlanmalıdır.
  • Bir merdiven uzantısı, merdivenin desteklerinden kaymasına neden olacak bir yük altında bükülmemelidir.

 

Önceki İçerik :  Merdivenlerin Güvenli Kullanımı İçin En İyi Uygulamalar
Sonraki İçerik : Taşınabilir Merdivenler için Portatif Merdivenler için Üç Nokta Teması ve Doğru Merdiven Açısı

Portatif merdiven Uluslararası İSG Standartlarına Uygun Kuruluşunuzun Sorunsuz Yürümesi İçin En Son Güvenlik Haberleri, Araştırmalar, Ürünler ve Çözümlerden Haberdar Portatif merdiven Olmak İsteyen Tüm İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri (Uzmanlar, İşyeri hekimleri ve Diğer Sağlık Personelleri) İçin Amaca Uygun Bir Sitedir.

Source link