Covid-19 – RoSPA İşyeri Güvenliği Blogu

0
Share

Barchester Healthcare Sağlık ve Güvenlik Ekibinin Covid-19’a yanıtı – RoSPA İşyeri Güvenliği Blogu

Süreklilik Planlaması?

16 Mart 2020 Pazartesi gününü düşününce erken kalktığımı hatırlıyorum. Tewkesbury’deki evlerimizden birini ziyaret edecektim. Tam evden çıkmak üzereydim ki, kıdemli bir Direktör’den hepimize tüm ziyaretleri ‘beklememizi’ ve o sabah bir konferans görüşmesi için hazır olmamızı söyleyen bir e-posta geldiğinde. Evet, bu ‘Kilitleme’nin başlangıcıydı. Geriye dönüp bakmanın faydasıyla, birazdan olacaklara ne kadar hazırdık?

Yönetim ekibimiz halihazırda çeşitli stratejik planlama çalışmaları yürütmüştür. 16 Mart’ta bir “stratejik yönetim ekibi” oluşturuldu ve bir planlama ve yanıt prosedürü oluşturuldu – bu hala canlı bir belgedir.

Ofis tabanlı personelden daha sonra evden çalışmaları istendi. Birkaç gün içinde, evde bulunan bir personelin kafasını bir rafa çarptığına dair raporlar aldık. Belki bir DSE değerlendirmesi için zaman olabilir? ‘Harekete geçme zamanının geldiğini görebiliyorduk’

Peki nasıl karşılık verdik?

Karşılaştığımız ilk H&S zorluklarından biri, evlerimizi ziyaret edebilecek müteahhitlerin sayısıydı. Gerekli olmayan tüm ziyaretler durdurulmuştu. LOLER denetimleri bize birkaç zorluk daha sundu. LOLER mühendisleri normalde evlerimizdeki tüm alanlara erişebilirdi. Bunun zorunlu bir ziyaret olarak sınıflandırılması gerektiğini düşündük ve ileriye dönük en iyi yolun, mühendisin her evde üstlendiği “hareketleri” en aza indirmek olduğuna karar verdik. Mühendisin çalışması için bir alan/salon tahsis etmeye karar verdik ve tüm ekipmanlar kendilerine getirilecek, kontrol edilecek ve yerinde geri verilecekti. Bu, sosyal mesafe önlemlerini koruyacak ve ev içinde çapraz bulaşma sorunları riskini en aza indirecektir.

Evde çalışma açısından, Sağlık ve Güvenlik ekibi, artık DSE, yalnız çalışma ve yangın güvenliğini birleştiren 2 sayfalık bir öz değerlendirme geliştirdi. Mevcut haliyle kullanımı daha kolay ve çok daha akıcı.

Çamaşırhane – kontamine ürünlerle ilgili endişelerin giderilmesine yardımcı olmak için prosedürlerimizi gözden geçirdik ve bir Standart Çalışma Prosedürü (SOP) oluşturduk

Temizlik – Tedarik sorunları, farklı dezenfektanları tedarik etmek için hızlı bir şekilde çalışmamız ve şu anda yürürlükte olan yeni COSHH risk değerlendirmelerini üstlenmemiz gerektiği anlamına geliyordu.

Teyit edilmiş veya şüphelenilen Covid -19 bulunan odaların temizlenmesi açısından. Standart bir çalışma prosedürü de üretildi.

Yangın güvenliğini korumak, şu anda tüm bakım sağlayıcıları için önemli bir konudur. Bir Yangın Riski Değerlendirmesinde tanımlanmış, devam eden iyileştirme planları olan birkaç evimiz vardı. Müteahhitler tarafından evlere yapılan yerinde ziyaretleri en aza indirmeye yardımcı olmak için ekip, tüm canlı/devam eden yangın riski değerlendirme eylemlerini gözden geçirdi. Her eyleme bir RAG (kırmızı, sarı veya yeşil) derecelendirmesi verildi. Bu, gerekli (güvenlik açısından kritik) olarak sınıflandırılan tüm işleri belirlememize yardımcı oldu. Yüklenicilerin artık yalnızca işlerin Güvenlik açısından kritik olduğu kabul edilen iyileştirme çalışmalarını tamamlamak için sahalara katılmasına izin verilecektir.

RIDDOR’un Covid-19 raporlaması artık bir hastalık olarak bildirilebilir. Bu, 5 Nisan’dan itibaren geçerlidir. Bizim için zorluk: Bir personel üyesi Covid-19’u geliştirdiyse, bunun işyeri maruziyetinin bir sonucu olduğunu nasıl bilebiliriz? O zamandan beri, bir raporun gerçekten ne zaman gerekli olduğunu belirlemeye yardımcı olmak için bir tarama anketi geliştirdik.

İtfaiye ve Kurtarma Hizmetleri, hem İSG Ekibi aracılığıyla hem de yerel olarak doğrudan evlerimize kadar bizimle iletişime geçmeye başlamıştı. Farklı İtfaiye ve Kurtarma Servisleri tarafından 999 çağrıya planlı müdahale konusunda farklı düzeylerde endişeler dile getirildi. Covid 19 ile ilişkili risklerin farkındaydılar. İtfaiye ekiplerinin güvenliğini sağlamak istedi. Yanıt vermeden önce pozitif Covid-19 vakalarının ve şüpheli vakaların sayısını bilmek isteyeceklerdir. Herkes için güvenliği sağlayan böyle bir durumda çalışma protokolleri üzerinde anlaştık.

Son olarak, inceleyeceğimiz ve kayıt/açılış ile destekleyeceğimiz bir dizi yeni inşa edilmiş ev açıyoruz. Bu tür denetimlerin sanal olarak gerçekleşen destekle uzaktan gerçekleştirilebileceği konusunda anlaştık.

Son birkaç hafta gerçekten zorlu geçti. Zaman gerçekten emsalsiz. Hemen cevabını bulamadığımız bir takım sorularla karşılaştık. Bazen bizden imkansızı mümkün kılmamız istendi. O zaman önemli olan, mantıklı olan ve bir tür iş sürekliliği sağlayan bir çözüm bulmaya kararlı olmamızdı.

Şimdi ileriye bakıyorum, eminim bir sürü yeni zorluk ve yeni soru olacaktır. Her zaman olduğu gibi her zaman olduğu gibi gerektiğinde destek ve tavsiye vermeye devam edecek ve bu yolda daha da “çözüm odaklı” olmaya çalışacağız.

Görünüşe göre çoğu sorunun cevabı var, ancak yalnızca onları bulmaya kararlıysanız.

Bu işi neden yapıyoruz diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Çünkü güvenlik – hayat kurtarır ve hiç bu kadar önemli olmamıştı.

Andy Hollingshead (H&S Müdürü), Lisa Harris (H&S Müdürü) ve Paul Mason (H&S Müdürü).

Dünya Sağlık Örgütü Covid-19 İstatistikleri

Source link

 

 

Süpürgelikler İçin Tasarım ve Güvenlik Gereksinimleri yazımızı okudunuz mu?