Çevrimiçi Kapalı Alan Eğitimi: Artıları ve Eksileri

0
Share

Çevrimiçi Kapalı Alan Eğitimi: Artıları ve Eksileri

Düzgün Eğitilmemiş:

Kapalı alan eğitiminizi çevrimiçi alırsanız, uygun şekilde eğitilmeniz zordur. Çevrimiçi eğitim, sizi kapalı bir alanda güvende tutmakla ilgili teorileri okumanıza olanak tanır. Ancak, bu teorileri size gerçek iş simülatörleri sağlayan bir eğitim tesisinde uygulamaya koymak, işinizde güvende olmanız için gereken güveni ve uygun becerileri size kazandırmayacaktır.

Ontario hükümeti tarafından ortaya konan Kapalı Alan Yönergeleri, kapalı bir alanda çalışan bir kişiye sadece talimat vermenin, işlerini güvenli bir şekilde yapma konusunda yetkin olduklarını garanti etmeyeceğine işaret etmektedir. “Uygulamalı eğitim, kapalı alan eğitiminin önemli bir parçası olmalıdır” diyorlar.

Ekipmanla İlgili Çok Önemli Uygulamalı Deneyim Yok:

Kapalı bir alanda çalışacak bir işçiye sadece talimat vermek yeterli değildir. Sizi güvende tutmak ve yetkin olmanız için, işyerinizde kullanacağınız gerçek ekipmanla ilgili uygulamalı deneyime sahip olmanız gerekir.

Kapalı alan simülatöründe gerçek güvenlik ekipmanını kullanmak, aynı ekipmanı gerçek hayatta kullanmanız gerektiğinde sizi güvende tutacak uzmanlığı verecektir.

Eğitmen Etkileşimi Eksikliği:

Kapalı alan eğitiminizi online alıyorsanız kapalı alanda çalışırken yapılması gerekenler hakkında bilgi edinebilirsiniz ancak herhangi bir sorunuz varsa bir eğitmenle yüz yüze görüşemezsiniz.

Ayrıca, eğitmeniniz size takip soruları soramaz ve kapsanan materyali gerçekten anlayıp anlamadığınızı görmek için sizi test edemez. Güvenlik uygulamalarının nasıl takip edileceği hakkında okumak, onları uygulamaya koyma şansı elde etmekten tamamen farklıdır. Bunun yerine, doğru çalıştığınızdan emin olmak için bir eğitmenin sizi izlemesi ve iyileştirilmesi gereken herhangi bir şeyi düzeltmesi çok daha değerlidir.

kapalı alan eğitimi ontario

Yetkin olmak için, işyerinizde kullanacağınız gerçek ekipmanla ilgili uygulamalı deneyime sahip olmanız gerekir.

Source link