Afet Sırasında İşyerinizi ve Çalışanlarınızı Nasıl Güvende Tutabilirsiniz?

0
Share

Afet Sırasında İşyerinizi ve Çalışanlarınızı Nasıl Güvende Tutabilirsiniz?

Kasırgalar. Kasırgalar. Yangınlar. Sel. Bunların hepsi, özellikle hazırlıklı değilseniz, işinizde ciddi hasara yol açabilecek felaketlerdir. Belki de hiç bir felaketi ilk elden yaşamamışsınızdır. Ancak, daha sık meydana geldikleri ve ülke çapındaki işletmelere milyarlarca dolar zarar verdiği için bir noktada bir tane deneyimleme şansınız var.

Afet gelmeden önce bir planınızın olması önemlidir. Bu açık bir ifade gibi görünebilir, ancak gerçek şu ki, küçük işletme sahiplerinin %70’i yazılı bir planları olmadığını söylüyor. Planınızın olmaması işinize çok pahalıya mal olabilir.

Federal Acil Durum Yönetim Ajansı’ndan bu şaşırtıcı gerçeklere göz atın:

  • Küçük işletmelerin %40 ila %60’ı bir felaketten sonra yeniden açılmıyor.
  • Küçük işletmelerin %90’ı, beş gün içinde yeniden açılmazsa, bir felaketten sonraki bir yıl içinde kapanır.

Bu nedenle işinizin karşı karşıya kalabileceği olası riskleri düşünmeli, bunlara nasıl yanıt vereceğinizi belirlemeli ve planınızı çalışanlarınızla paylaşmalısınız.

Bir felaketten önce, Google My Business girişinizi doğrulamanız gerekir. Bir felaket durumunda çalışma saatlerinizi güncelleyebileceğiniz ve müşterilerle iletişim kurabileceğiniz yer burasıdır. Ayrıca, önemli kişiler listeniz de dahil olmak üzere tüm belgelerinizi yedeklemeli, hava durumuyla ilgili acil durumları tespit etmek için akıllı cihazlar kurmalı ve bir felaketten önce ve sonra işletmenizin nasıl göründüğüne dair görsel bir kaydınız olduğundan emin olmak için Wifi özellikli kameralar bağlamalısınız. küçük işletme sigorta talep sürecini kolaylaştırmak için.

Afet sırasında bir numaralı önceliğiniz çalışanlarınızın güvenliğidir. Grup sohbetlerini kullanarak onlarla iletişim kurun. Onları tehlikeli koşullardan uzaklaştırmak için uzaktan çalışma kurulumuna geçin. Ayrıca iş telefonlarını Google My Business’ta izlediğiniz ve çalışma saatlerinizi düzenlediğiniz bir hatta yönlendirerek müşterilerinizle iletişimde kalmalısınız.

Bir felaketten sonra, herkes güvendeyse, işinizi yeniden inşa etmeye ve topluluğunuza geri vermeye başlayabilirsiniz.

Bir afet öncesinde, sırasında ve sonrasında iş yerinizi güvende tutmak için ipuçları içeren bu bilgi grafiğine göz atın.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu yazımızı okudunuz mu?

Source link